IO I

Vinila plašu atskaņotāja galviņa

Audio Note IO I MC (Moving Coil) tipa vinila plašu atskaņotāja galviņa. Šī pēc Audio Note kompānijas klasifikatora ir trešā līmeņa galviņa un vienkāršākā no MC konstrukcijas galviņām. Kustīgās spoles (Moving Coil) princips tika izvēlēts kā pamats IO kasetņu klāsta projektēšanai, jo tas piedāvā lielāku skanējuma linearitāti nekā jebkura cita sistēma. 

Mēs varam sniegt jums konsultāciju par šo produktu +371 67171000, mūsu veikalā Cēsu iela 33, Rīgā vai:

Mehāniskā konstrukcija

Lai nodrošinātu, ka diskā saglabātā informācija tiek precīzi atskaņota, ir svarīgi, lai kasetnes mehāniskās kustība precīzi tiktu pārveidota elektriskā signālā. Ir jānovērš jebkādas svešas ārējās svārstības, kas vibrācijas rezultātā rodas kasetnes korpusā.

Magnētiskā ķēde

Kad mehāniskā montāža bija pilnveidota, nākamā joma, kurai tika pievērsta īpaša uzmanība, bija magnētiskā ķēde. No daudzajiem testiem, kas veikti ar dažādiem materiāliem un konfigurācijām, tika konstatēts, ka dažāda veida magnētiskie materiāli smalki ietekmē gala skaņas uztverto kvalitāti. Pēc turpmākiem plašiem pētījumiem tika konstatēts, ka optimālā magnētiskā ķēde ir elektromagnētiski izveidota. Tomēr tam ir nepieciešams atsevišķs līdzstrāvas avots, un tā īstenošana ir ļoti dārga. Tieši šo sistēmu mēs ieviesām mūsu vadošajā Moving Coil kasetnē - IO Limited -, kas piedāvā nepārspējamu skanējuma kvalitāti. Tomēr mēs izvēlējāmies nākamo labāko magnētisko materiālu Alnico IO I, IO II un Alnico and Permadure IO Gold.

Stieples materiāls

Tā kā IO I ir maza pretestība un ļoti maza jauda, ir svarīgi, lai visā vada garumā notiktu minimāls elektrisko savienojumu skaits un lai pats vads būtu pēc iespējas kvalitatīvāks. Audio Note izmanto 99,99% tīru sudraba stiepli, no spoles vads stiepjas līdz izejas spailēm, izvairoties no visiem nevajadzīgiem savienojumiem.

Konsole, materiāls un konstrukcija

Liela daļa kārtridža kvalitātes ir atkarīga no konsoles konstrukcijas un materiāla. Tika pētīti daudzi materiāli, bors, berilijs, safīrs, dimants un titāns, visi izņemot titānu, galīgajā analīzē netika ņemti vērā to trūkumu dēļ vienā vai vairākās jomās. Ļoti svarīgi, lai konsoles un irbuļa mezgls būtu pēc iespējas stingrāks, lai precīzi pārvietotu irbuļa kustību uz spoles mezglu, nepievienojot nevēlamu vibrāciju lieces vai locīšanos.

Adatas izvēle

Visbeidzot, montāža ir pabeigta, izmantojot cietu dimanta irbuli, meklējot vislabāko iespējamo risinājumu viskritiskākajai saskarnei ar “plastmasu”. Būdami galu galā neapmierināti ar dažādu irbuļu ražotāju piedāvājumiem visā pasaulē, 1995. gadā mēs noslēdzām līgumu ar uzņēmumu, lai izstrādātu procesu, kas ļautu viņiem izgriezt un noslīpēt perfektu, dabisku astoņstūri līdz labāko acu ķirurģisko instrumentu līmenim. Cik mums zināms, tas joprojām ir labākais dimants, kas tiek izmantots jebkurā šodien pieejamā kasetnē.

 • Frekvenču josla: 10 Hz – 50 kHz ± 2 dB
 • Spoles: sudraba
 • Izejas spriegums: 0.04 mV / 5 cm / sec
 • Kanālu dalījums: 30 dB uz 1 kHz
 • Statiskā atbilstība: 10 mm/n lat. 15 mm/n vert.
 • Konsole: titāns
 • Adata: AN Type 2 Diamond
 • Ieteicamā pretestība: 3 - 4 Ω
 • Iekšējā pretestība: 1 Ω
 • Kasetnes svars: 11 g
 • Rekomendējamais piespiedējspēks: 2 g – 3 g (2.5 nom.)

 

IO I, IO II, IO Gold, IO Ltd galviņām ir pieejams atjaunošanas pakalpojums Audio Note (UK) ražotnē.

Saistītie produkti