TEAC

 

TEAC ir pazīstams pasaulē, kā Hi-End audio aprīkojuma ražotājs. Savu pīķa popularitāti kompānija sasniedza 70-jos un 80-jos gados, kad ražoja "reel to reel" magnetofonus, kasešu dekas, CD un skaņuplašu atskaņotājus, pastiprinātājus.

 

Uzņēmums, kas galu galā kļuva par TEAC korporāciju, tika dibināts 1953. gada augustā. Sākotnēji to sauca par Tokyo Television Acoustic Company, tajā strādāja bijušais aviācijas un aeronautikas inženieris Katsuma Tani, kurš vēlāk ieguva reputāciju kā augsti kvalificēts audio tehnikas konstruētājs.

1956. gadā viņa brālis Tomoma Tani pārnesa mājās pašdarinātu, 3 motoru, 3 galvu stereo magnetofonu. Tas izraisīja Katsuma interesi par "reel to reel" magnetofoniem. Pārliecināti, ka viņi spētu izstrādāt labāku magnetofonu, brāļi Tani 1956. gada 24. decembrī nodibināja Tokyo Electro-Acoustic Company.

Vēlāk Tokyo Television Acoustic Company un Tokyo Electro-Acoustic Company tika apvienota, lai izveidotu korporāciju TEAC. Jaunā uzņēmuma galvenā uzmanība tika pievērsta magnetofonu projektēšanai un ražošanai.